۳ نکته حیاتی از اصول و روشهای تبليغ نويسی وب

 

 

در دنیای بازاریابی و تبلیغات امروز، گاهی یک کسب و کار صرفا به خاطر داشتن استراتژی های تبلیغاتی قدرتمند تر، حتی با وجود محصول با کیفیت پایین تر، قادر به پیروزی بر رقبا می شود. فارق از قضاوت اینکه آیا چنین مساله ای خوب است یا خیر؟ ابتدا توصیه میکنم اگر می خواهید به یک شناخت حداقل ابتدایی در حوزه تبلیغات دست یابید، حتما کتاب اعترافات یک تبلیغات چی اثر دیوید اگیلوی پدر علم تبلیغات را مطالعه نمایید. در این مقاله به ۳ نکته ی طلایی از اصول و روشهاي تبليغ نويسي وب اشاره خواهیم کرد که با به کار بستن آن ها شاهد افزایش قابل توجهی از اقبال مشتریانتان به محصولات و خدماتتان خواهید شد. قبل از آن باید بگویم تبلیغ نویسی در وب (Copy-writing) یکی از دانش های بسیار گسترده در دنیاست اما همان طور که بازاریابی اینترنتی هنوز چندان به صورت یک علم در کشور گسترده نشده، اصول و روش های تبلیغ نویسی در وب هم هنوز چندان فراگیر نشده اند که البته امیدواریم در نوبت های بعد بیشتر در وبسایت آموزش بازاریابی اینترنتی بهتر از گذشته به موضوع تبليغ نويسي وب برای کاربران محترم بهتر از گذشته بپردازیم.

برای تبلیغ نویسی از عکس ها و ویدئو های جذاب معرفی و توصیف استفاده کنید

استفاده از ویدئو یکی از اثر گذارترین روش های تبليغ نويسي در وب است. سعی کنید در هر صفحه ای که به فروش هر محصول یا خدماتی می پردازید، حتما یک ویدئوی حتی کوتاه از معرفی و جزئیات محصول یا خدمات خود قرار دهید. در کنار اینکه این ویدئو را در همه ی سایت های به اشتراک گذازی ویدئو به اشتراک می گذازید، نمایش این ویدئو در سایت شما مانند یک فروشنده ی بسیار عالیِ خستگی ناپذیر! در تمام ساعات شبانه روز برای بازدید کنندگان سایت شما عمل می کند. فراموش نکنید برای فروش هر محصول یا خدمتی باید پیش از این که یک فروشنده باشیم، یک مشاور صادق و دلسوز باشیم.

 

تبلیغ-نویسی-در-وب-(3)

تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنیم. ویدئو این مسئولیت را به خوبی ایفا خواهد کرد. تصاویر نیز به شدت می توانند به جذابیت محصولات و خدمات ما کمک کنند و منجر به یک تبليغ نويسي وب شود. سعی کنید در تصاویر از المان های گرافیکی زیبا استفاده کنید تا مشتری از بودن در صفحه ی محصول شما تجربه ی خوبی به همراه داشته باشد.

تیتر ها اصلی ترین متون برای تبليغ نويسي وب هستند

 

تبلیغ-نویسی-در-وب-(1)

 

کاربران حرفه ای وب، بیشتر از هر کس دیگری در خواندن متون طولانی بی حوصله هستند و ترجیح می دهند در حداقل زمان اصلی ترین نکات را در مورد خدمات و محصولات شما بدست آورند. بنابراین در اغلب اوقات فقط نگاهی به تیتر هایی که شما در آن ها توضیحاتی از محصولات و خدمات خود داده اید می اندازند و پس از آن تصمیم می گیرند که آیا می خواهند به جزئیات بیشتری از صحفه ی محصول شما توجه کنند یا خیر. بنابراین تمام تمرکز خود را در نوشتن تیتر های بسیار جذابی که در آن ها از کلمات و عبارات ترغیب کننده برای بازدید کننده ی شما به کار رفته است، قرار دهید.

بین خطوط توضیحات صفحه محصول حتما فاصله قرار دهید

 

تبلیغ-نویسی-در-وب-(2)

 

همان طور که در قسمت قبل هم گفته شد، کاربران روز به روز در مطالعه ی متون طولانی بی حوصله تر می شوند. بنابراین اگر احساس کنند متنی که پیش روی آن ها قرار دارد بسیار متراکم و آکنده از واژه های متعدد است نا خودآگاه تمایلی به ادامه ی مطالعه ی آن صفحه نخواهند داشت.یکی از اصول تبليغ نويسي در وب قرار دادن فاصله کافی میان خطوط است به طوری که متن تهیه شده مانند یک کتاب متراکم به نظر نرسد. برای این موضوع باید توجه داشته باشید که بین خطوط حداقل به میزان یک خط دیگر فاصله قرار دهید تا مخاطب با حس بهتری ترغیب به مطالعه ی متن شما شود.

۳ نکته حیاتی از اصول و روشهای تبليغ نويسی وب
ستاره ها برای نشان دادن نظر شماست.
احمد قاسمی

About احمد قاسمی

من احمد قاسمی نویسنده، سخنران و مدیر وبسایت آموزشی "بهتر از گذشته" هستم.حدود یک سال تمام از زندگی ام را صرف فکر کردن و تصمیم گیری در مورد مسیر زندگی حرفه ای و تخصصی ام کردم، در انتها به این نتیجه رسیدم که میخواهم برای کسب و کار های ایرانی بهترین مشاور بازاریابی اینترنتی باشم تا به شعار مجموعه ام تحقق ببخشم: هر کسب و کار ایرانی، یک کسب و کار آنلاین جهانی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *