معرفی ۲ مرجع بین المللی آموزش سئو و بهینه سازی موتور های جست و جو

 

همیشه یکی از جدی ترین دغدغه های مدیران سایت، افزایش بازدیدهای روزانه ی وب سایت شان بوده است. بنابراین آموزش سئو سایت و بهینه سازی برای موتور های جست و جو برای یک مدیر سایت اهمیت فراوانی خواهد داشت؛ خصوصا اگر به دنبال اهداف تجارتی از راه اندازی یک وبسایت باشیم. گاهی سئوگوگل می تواند مخاطبان سایت شما را که می توانند مشتریان شما باشند به بیش از ۱۰ برابر رقیب شما برساند! به همین خاطر سئو سایت می تواند نقش حیاتی در رونق بخشیدن به کسب و کار اینترنتی شما ایفا کند.

وبسایت آموزشی بهتر از گذشته، در راستای معرفی بهترین منابع آموزش بهینه سازی موتور های جست و جو و سئو سایت، قصد دارد اینجا به معرفی ۲ مورد از معروف ترین منابع بین المللی آموزش سئو در جهان که مراجع فوق العاده معتبری در آموزش این علم به شمار می روند به مخاطبان خود بپردازد.

سایت searchenginejournal

آموزش سئو

گاهی آنقدر درگیر تکنیک بازی! در سئو می شویم که یادمان می رود سئو دانشی بوده برای احترام به حقوق مخاطب آنلاین. بعضی اوقات حتی تصور میکنیم کلیک های مخاطب فقط بهانه ای است برای اینکه سایت ما دیده شود و بی اهمیت ترین مقوله اینجا مخاطبی است که قرار است وبسایت ما را ببیند! البته که افزایش بازدید سایت ما اهمیتی انکار ناپذیر است و همه به دنبال بیشتر دیده شدن در اینترنت هستیم؛ اما! آنچه نباید فراموش شود رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت، دقیقا مانند یک علم بشر دوستانه است که هم به نفع بازدید کننده و هم به نفع صاحبان سایت باشد.

این ها را گفتیم که اشاره کنیم وبسایت searchenginejournal مرجعی است که اگر می خواهید هم سایت پربازدید و هم مخاطبان زیاد و ” واقعا راضی!” داشته باشید؛ این سایت با پادکست ها، E-book های آموزشی، مقالات و … گزینه ی خوبی برای شما خواهد بود.

وبلاگ Moz

بهینه سازی موتور های جست و جو

از همان روز های اولی که به طور کاملا حرفه ای و تخصصی تصمیم به ورود به بازاریابی اینترنتی و بازاریابی موتور های جست و جو گرفتم، با محتوای دوست داشتنی وبسایت Moz آشنا شدم. حتی خیلی از عزیزان داخلی را می دیدم که به صورت کاملا عریان! به کپی برداری ایده های مدرس اصلی این سایت، آقای رند فیشکین می پرداختند که برایم بسیار ناخوشایند بود!… به هر حال وبلاگ ماز احتمالا اولین گزینه ای خواهد بود که اگر به دنبال به روز ترین مطالب هیجان انگیز دنیای سئو می گردید، باید به آن مراجعه کنید.

اما نوبت ما تمام شد؛ الآن دیگر نوبت شماست! شما به عنوان یکی از مخاطبان بهتر از گذشته چه منابع دیگری می شناسید که بهترین گزینه ها هستند برای یادگیری سئو، از نظر شما؟

قسمت نظرات برای نوشتن در مورد همین موضوع است…

معرفی ۲ مرجع بین المللی آموزش سئو و بهینه سازی موتور های جست و جو
۴٫۲ (۸۴%) ۵ votes
احمد قاسمی

About احمد قاسمی

من احمد قاسمی نویسنده، سخنران و مدیر وبسایت آموزشی "بهتر از گذشته" هستم. حدود یک سال تمام از زندگی ام را صرف فکر کردن و تصمیم گیری در مورد مسیر زندگی حرفه ای و تخصصی ام کردم، در انتها به این نتیجه رسیدم که میخواهم برای کسب و کار های ایرانی بهترین متخصص بازاریابی اینترنتی باشم تا به شعار مجموعه ام تحقق ببخشم: هر کسب و کار ایرانی، یک کسب و کار آنلاین جهانی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *