وبينار چيست؟

 

 

وبینار ترکیبی است از دو کلمه وب و سمینار (Web Based Seminar) و فرصتی که است با استفاده از آن می توانیم آموزش های خود را به صورت مجازی ارائه کنیم. پس در پاسخ به اینکه وبینار چیست باید گفت در واقع سمینار های آنلاینی است که از طریق اینرنت برگزار می شوند. و عده ای از مطالبی که توسط یک شخص در طرف دیگر ارائه می شوند استفاده می کنند.

وبینار-(1)

 

 فرآیند برگزاری این گونه است که یک شخص که می تواند یک مدرس، یک متخصص یا هر شخص دیگری باشد، در یک طرف و در طرف دیگر مخاطبان آن شخص که می خواهند به صحبت های او توجه کنند در سوی دیگر با استفاده از کامپیوتر های خود و با اتصال به اینترنت، تصویر و صوت آن شخص را دریافت می کنند. البته این ارتباط باید به صورت همزمان صورت گیرد یعنی دقیقا در زمانیکه اعلام می شود قرار است برگزار گردد هم شخصی که وبینار را برگزار می کند نزد رایانه خود حضور داشته باشد و هم مخاطبینی که برای شرکت ثبت نام کرده اند باید قیقا راس همان ساعت آنجا حضور یابند. فرد برگزار کننده می تواند از انواع وسایل کمک آموزشی مانند پاورپوینت و هر نرم افزار ارائه دیگر که در رایانه خود دارد نیز برای ارتباط بهتر با مخاطبانش استفاده کند. همچنین شرکت کنندگان در وبینار هم امکان اینکه در حین صحبت های برگزار کننده ی وبینار بتوانند سوالاتی را از او بپرسند دارند و دقیقا همزمان با صحبت های او امکان ارائه سوالات و نظرات وجود دارد. البته برگزار کننده امکان اینکه ارسال سوالات از طرف مخاطبان مسدود باشد یا خیر را دارد.

مزایای استفاده از وبینار های آنلاین آموزشی

 

سهولت در استفاده

 

وبینار-(3)

 

به راحتی و با یادگیری استفاده از نرم افزار های مورد نیاز برگزاری، هر شخصی با حداقل یک مخاطب می تواند یک وبینار برگزار کند و در هر جای دنیا که باشد با دسترسی به اینترنت پیام خود را به دیگران برساند.

هزینه کم برای برگزاری وبینار

برگزاری وبینار در مقایسه با برگزاری هر رویداد آموزشی دیگر مانند برگزاری کارگاه، سمینار های فیزیکی یا هر نوع آموزش دیگری بسیار کم هزینه هستند و حداکثر هزینه اینترنت استفاده شده است که باید پرداخت شود. ( البته به جز اینکه هزینه ثبت نام حساب شود. اینجا منطور هزینه های جانبی برگزاری رویداد آموزشی است.)

وبینار آموزشی، روش آموزشی پولساز و با در آمد بسیار بالا

 

وبینار-(2)-

 

یکی از پولساز ترین شیوه های آموزشی قرن ۲۰ که به صورت صعودی نیز هنوز در حال رشد کردن می باشد، استفاده کردن وبینار های آموشی است. شما در هر حوزه ای که متخصص باشید اگر بتوانید مخاطبینی را بیابید که خواهان استفاده کردن از آموزش های شما هستند و به میزانی که می توانید از آن ها برای شرکت در رویداد خودتان ثبت نام به عمل آورید، در ازای این ثبت نام می توانید وجه لازم را دریافت کنید که می تواند منبع در آمد زایی بسیار عالی باشد.

نقاط ضعف برگزاری وبینار آموزشی

با وجود محاسن بی نظیر باید بدانیم ممکن است نکاتی مانند اخلال در اتصال اینترنت یا نبود ارتباط دو طرفه و فیزیکی نزدیک با مخاطب و مدرس و برگزار کننده وبینار معایبی برای این روش به حساب بیاید. البته فواید بسیار عالی که برگزاری یک وبینار دارد، مانند ارتباط از هر فاصله ای بین دو نقطه در دینا بین مدرس و دانش پذیر، هزینه های اندک، درآمد زایی بالا و… باعث می شود چنین عیوبی بسیار کمرنگ تر گردند.

وبينار چيست؟
ستاره ها برای نشان دادن نظر شماست.
احمد قاسمی

About احمد قاسمی

من احمد قاسمی نویسنده، سخنران و مدیر وبسایت آموزشی "بهتر از گذشته" هستم.حدود یک سال تمام از زندگی ام را صرف فکر کردن و تصمیم گیری در مورد مسیر زندگی حرفه ای و تخصصی ام کردم، در انتها به این نتیجه رسیدم که میخواهم برای کسب و کار های ایرانی بهترین مشاور بازاریابی اینترنتی باشم تا به شعار مجموعه ام تحقق ببخشم: هر کسب و کار ایرانی، یک کسب و کار آنلاین جهانی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *